AM Natural Home Aneta Myszka © 2021

Am Natural Home pracowania ceramiczna

Stwórz własną wymarzoną kolekcję ceramiki, poczuj magię gliny i natury !

kolekcja ćma - ceramika

Kolekcja ćma

patera ćma, wyrób ręczny

Patera Ćma 27x18 cm

Kup teraz

65 zł 

zestaw dwóch talerzy, ceramika

Zestaw dwóch talerzy Ćma

Kup teraz

90 zł 

talerzyk, malowane ręcznie

Talerzyk Ćma  23x15,5 cm 

Kup teraz

44 zł 

Obejrzyj pozostałą kolekcję 

WYPRZEDAŻ

WYPRZEDAŻ

WYPRZEDAŻ

Będąc dzieckiem pamiętam jak wieczory spędzaliśmy w kuchni całą rodziną, mama robiła kakao, a my z siostrą grałyśmy w karty. Kiedy okno było uchylone do domu przylatywały ćmy, pchały się do światła. Od pierwszych chwil byłam zakochana w tych owadach,  lubiłam na nie patrzeć. 

 

Symbolika ćmy jest bardzo złożona i pasuje do mojego charakteru i duszy.

Ćma reprezentuje ogromną zmianę, ale również szuka światła. Tak więc duchowe znaczenie ćmy polega na zaufaniu zachodzącym zmianom i, że wolność i wyzwolenie są tuż za rogiem.

Rdzenni Amerykanie wierzą, że zarówno motyle, jak i ćmy uczą nas, że zawsze musi istnieć śmierć, aby nastąpiło odrodzenie i wzrost. Te uskrzydlone stworzenia zachęcają nas do uwolnienia pojedynczego przywiązania do ego i zrobienia miejsca dla bogatej złożoności naszej autentycznej natury.

 

Może ktoś utożsami się z tym owadem...? 

 

Podopieczni ćmy - podobnie jak ona sama - mają wrażliwy zmysł dotyku, czyni ich to fizycznie delikatnymi ludźmi, którzy często unikają zbyt bliskiego kontaktu z drugim człowiekiem.

 

W jaki sposób wpływa ćma na swojego podopiecznego?

 

Przede wszystkim wnosi do jego osobowości i chaos i mądrość.

Z tego powodu ludzie z tym totemem łączą w sobie skrajności.

Gdziekolwiek idą - podążają za płomieniem (pasją) i księżycem (inspiracją).

Metamorfozy ćmy również są symboliczne - jajo - oznacza narodziny idei, stadium larwy - kładzenie podwalin, stadium poczwarki - proces tworzenia, natomiast postać obdarzona skrzydłami - pozwala ćmie odlecieć i odkrywać nowe terytoria. Dlatego też podopieczni ćmy - wciąż szukają nowych wyzwań.

Zazwyczaj kończą wiele szkół, kursów i mają mnóstwo zainteresowań, kiedy jednak poczują, że osiągnęli to, co chcieli, porzucają daną dziedzinę i oddają się nowej z równą pasją i determinacją.

Tak jak ćmy potrafią wyczuwać ultradźwięki - tak ludzie im podlegli często mają dobrze rozwiniętą intuicję. Dodatkowo wzmacnia ten aspekt symbolika księżyca.

Symbol intuicji, emocji, podświadomości, zdolności parapsychicznych, proroczych snów i gości z innych światów. Ryzyko wiąże się z tym, by zawsze umieć rozróżnić świat realny od świata fantazji, lęków i bodźców płynących do nas z innych światów. A także by nigdy nie zapominać o ukorzenieniu i umieć twardo stąpać po ziemi.

ĆMOWE INSPIRACJE